Tas brīdis ir pienācis! Sākusies pieteikšanās BEST kursiem vasarā! Ja esi RTU students, nelaid garām iespēju un līdz 10. martam piesakies uz kādu no 51 BEST kursiem! Šajā sezonā ir pieejami daudz dažādi kursi par interesantām tēmām, ko universitātē tev noteikti neiemācīs. Iegūsti no studijām vairāk - apmeklē BEST kursus. 

Sīkāku info par konkrētajiem kursiem atradīsi BEST internacionālajā mājaslapā, vai BEST kursu Facebook lapā. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā droši sazinies ar mums rakstot uz BEST-Riga Facebook lapu vai mājaslapas kontaktu sadaļā.


Kas ir BEST kursi? 

BEST, jeb Board of European students of technology organizētie kursi ilgst 1-2 nedēļas. To laikā iespējams apgūt zināšanas par sfēru, kurā šobrīd studē, vai arī kas tevi ieinteresēja pēc apraksta, nosaukuma vai pilsētas, pat ja tev nav priekšzināsanu konkrētajā jomā. Kursi ir noderīgi, vienlaikus aizraujoši un pat jautri, jo tajos būs 22-27 studenti no dažādām universitātēm, kultūrām un iespējams citādāku dzīves skatījumu. To norises laikā ietilpst arī dažādas aktivitātes, kā piemēram, pilsētorientēšanās, internacionālie vakari, sadraudzības pasākumi, kompāniju vizītes un ne tikai. 

Kursu izsludināšana notiek četrreiz gadā un pieteikties iespējams studentiem no tehniskajām universitātēm visā Eiropā. No Latvijas šāda iespēja ir tikai RTU studentiem.  

Kas tevi sagaida kursos?  

 • Lekcijas par tevis izvēlētu tēmu 
 • Dažādas ekskursijas 
 • Neaizmirstama internacionāla pieredze 
 • Jauni draugi  
 • Vietējās kultūras izzināšana  

Kā tu vari pieteikties kursiem? 

 • Dodies uz www.best.eu.org  un reģistrējies.
 • Izvēlies no viena līdz trim kursiem, kas tevi interesē https://best.eu.org/courses/list.jsp
 • Uzraksti aizraujošu motivācijas vēstuli. Atceries, ka šo vēstuli vērtēs studenti, tādēļ parūpējies, lai tā būtu gan ar jautru, gan nopietnu daļu.
 • Atbildi uz trīs papildus jautājumiem un spied “Register application”.
 • Sagaidi apstiprinājumu!  

Savu reģistrēto pieteikumu tu vari rediģēt līdz pat pašām termiņa beigām, tomēr labāk to ir neatlikt uz pēdējo brīdi, jo tieši tā dara lielākā daļa studentu, kas nozīmē, ka mājaslapa var sākt buktēt milzīgā lietotāju skaita dēļ. :)  

Kādas ir kursu cenas?

 • Depozīta iemaksa - 30 EUR (apstiprina, ka tiešām brauksi uz kursiem, un kursu laikā neko nelauzīsi. Pēc tam šī nauda tiks atgriezta Tev atpakaļ);
 • Dalības maksa līdz 20 EUR (ietver naktsmājas, ēdināšanu, sociālās izklaides utt.)

Piesakoties kursiem summu redzēsi lielāku, tomēr, kad dosies uz pieteikuma formu un atzīmēsi, ka esi no Latvijas, redzēsi reālo kursu dalības maksu, kas nebūs augstāka par 20 EUR. :) 

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu komandas «Joškina kaķis 2.0» un «Bēdīgi slavenais inženieris» uzvarējušas Eiropas jauno inženieru sacensību «EBEC» (European BEST Engineering Competition) pirmajā kārtā «EBEC Riga 2019», kas sestdien, 16. februārī, notika RTU. Abas komandas Latviju pārstāvēs reģionālajās «EBEC» sacensībās, kas notiks Zviedrijā, Upsalā. 

Studentu komandām četru cilvēku sastāvā bija jāpiedalās vienā no sacensību kategorijām – situācijas analīzē vai konstruēšanā. Konstruēšanā, izmantojot elektromotorus un «Arduino» mikrokontrolierus, bija jāizstrādā ierīces prototips, kas spētu ierobežotā laika apjomā automatizēti pārsūknēt pēc iespējas lielāku ūdens tilpumu no viena trauka citā. Savukārt «Accenture» atbalstītajā situācijas analīzē dalībniekiem bija jāizstrādā viedās pilsētas risinājums sabiedriskā transporta pieturai «VEF», lai  padarītu to drošāku un modernāku gan gājējiem, gan velosipēdistiem.  

Par labāko konstruēšanas kategorijā jau otro gadu pēc kārtas tika atzīta komanda «Joškina kaķis 2.0», kuru pārstāvēja Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) studenti Viktorija Gikale, Andrejs Adsons, Jevgenijs Teličko un Dmitrijs Anisko. Savukārt situācijas analīzes kategorijā vislabāko risinājumu izstrādāja komanda «Bēdīgi slavenais inženieris», kuras sastāvā bija Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) studenti Kristaps Butāns, Malvīne Mantiniece un Evita Bērziņa, kā arī BIF students Edgars Batkovskis. Abas komandas reģionālajās jauno inženieru sacensībās «EBEC Nordic» cīnīsies ar studentu komandām no Ziemeļeiropas par iespēju piedalīties sacensību finālā, kas norisināsies Itālijā, Turīnā. 

Sacensībās kopumā piedalījās 15 komandas, kuru dalībnieki bija RTU studentu un RTU Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolēni. Konstruēšanas kategorijā otro vietu ieguva komanda «Ietilpīgās galvas» un trešo vietu – «Jautrie pavāri», savukārt situācijas analīzes kategorijā otro vietu ieguva komanda «ETF pingponga izlase» un trešo – «Cielaviņa».

Plecu pie pleca ar studentiem sacentās arī divas, spēcīgas RTU Inženierzinātņu vidusskolas komandas. Komanda «Otrā vieta» – Kristiāns Križmanis, Rūdolfs Umblejs, Rūdolfs Agris Stilve un Aleksejs Jekimovs – līdzīgi kā iepriekšējos gados rādīja ļoti labu sniegumu konstruēšanas kategorijā, savukārt situācijas analīzes kategorijā cīnījās komanda «Great truncated icosidodecahedron» – Kristofers Barkāns, Artūrs Uldis Gaisiņš, Kalvis Rautseps un Monika Aija Vainiņa.

Jauno inženieru sacensības jau 16. gadu organizē Eiropas tehnisko universitāšu studentu organizācijas «BEST» (Board of European Students of Technology) Latvijas grupa «BEST-Riga». Tā rūpējas par topošo inženieru interešu izglītību un karjeras atbalstu.

Pasākuma galvenie atbalstītāji – «Accenture» un «KIC InnoEnergy». Pasākumu atbalstīja arī – «Ze Donats», «Skrīveru saldumi», «Ilustrētā Zinātne», «COSMOS ilūziju muzejs», «Ahmad Tea», «RTU Peldbaseins», «My Fitness», «Riga Lasertag», «Airsoft Lavija», «Cietie Rieksti», «HILTI», «Tālavas sidrs», «Wolt», «Pērne», «Late night munchies», «Cannelle», «Gandrs», «Vīgantes ierāmēšanas salons», «Monster Energy».

RTU Student, nepalaid garām iespēju, līdz 25. novembrim pieteikties uz BEST kursiem! Šajā sezonā ir pieejami daudz dažādi kursi par interesantām tēmām, ko universitātē tev noteikti neiemācīs. Iegūsti no studijām vairāk - apmeklējot BEST kursus. 

Sīkāku info par konkrētajiem kursiem atradīsi BEST internacionālajā mājaslapā, vai BEST kursu Facebook lapā. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā droši sazinies ar mums rakstot uz BEST-Riga Facebook lapu vai mājaslapas kontaktu sadaļā.

RTU Student, nepalaid garām iespēju, līdz 24. oktobrim pieteikties uz BEST kursiem! Šajā sezonā ir pieejami 3 dažādi kursi par interesantām tēmām, ko universitātē tev noteikti neiemācīs. Iegūsti no studijām vairāk - apmeklējot BEST kursus. 

Sīkāku info par konkrētajiem kursiem atradīsi BEST internacionālajā mājaslapā, vai BEST kursu Facebook lapā. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā droši sazinies ar mums rakstot uz BEST-Riga Facebook lapu vai mājaslapas kontaktu sadaļā.

  

Tiekamies BEST kursos! 😊

Studentu organizācija "BEST-Riga" sadarbībā ar finanšu piesaistes uzņēmumu "Swaper" piedāvā visiem studentiem, kuriem programmēšana nav sveša lieta, piedalīties un pierādīt sevi programmēšanas sacensībās „Beat IT”.

Sacensību laikā būs nepieciešams netikai likt lietā savas programmēšanas spējas, bet noderēs arī zināšanas par web lapu darbības principiem, piemēram, lai apietu dažādus drošības, autentifikācijas mehānismus. Šis pasākums noteikti būs gan izglītojošs gan aizraujošs, kā arī prasmīgākie dalībnieki cīnīsies par vērtīgām balvām!

Projekts “Beat IT” paver iespējas studentiem saprast, ar ko ikdienā nodarbojas nozares uzņēmumi, savukārt uzņēmumiem ļauj aktīvi piedalīties potenciālo darbinieku izglītošanā un viņu zināšanu un prasmju praktiskā pilnveidē.

Nepalaid garām šo iespēju! Piesakies sacensībām līdz 1.maijam - https://best.rtu.lv/bit/

Kā arī atzīmējies facebook pasākumā un izaicini pieteikties savus kursa biedrus un draugus - https://www.facebook.com/events/197929917481593/