Sacensības notika Jekaterinburgā, UrFU universitātē. Ierodoties 22. maijā, abām mūsu RTU studentu komandām bija iespēja iepazīt pilsētu un studentu vidi. Uzdevumu izpildē sākās 23. maijā.

Tāpat, kā EBEC Riga 2016 posmā, bija 2 uzdevumu kategorijas, kurās piedalījās latviešu komandas.

Konstruēšanas uzdevumā mūsu studentiem nācās izveidot ierīci kas no punkta A, kas atrodas uz smilšu uzbēruma, nogādā objektu uz punktu B, kas jāsasniedz, uzbraucot pa 20 grādu slīpu un 1 metru garu finiera loksni. Iekārta bija jākontrolē operatoram no laukuma, kas atrodas ārpus trases. Prezentējot šo iekārtu, puišiem no RTU diemžēl neizdevās izpildīt uzdevumā prasīto, taču pēc iekārtas prezentācijas, tika mēģināts to izdarīt vēlreiz, un tas arī izdevās.

Situācijas analīzes kategorijā tika uzdoti 2 uzdevumi. Pirmajā uzdevumā nācās pārveidot vecu armijas helihopteru par dzīvoja3mo māju. Mūsu komanda atšķirībā no pārējām, jo izvēlējās helihopteru pārveidot nevis par vienkāršu velkamo treileri, bet gan par braucošu māju uz riteņiem – kemperi. Otrajā uzdevumā nācās teorētiski izveidot dzesēšanas sistēmu olimpiskajam stadionam Kuveitā, kas atrodas ļoti karstā klimatā.

Diemžēl abas RTU studentu komandas neieguva godalgotas vietas, taču veiksmīgi izpildīja dotos uzdevumus, kā arī ieguva noderīgu pieredzi – dodoties garajā ceļā uz Krievijas vidu, komunicējot ar ārvalstu studentiem un adaptējoties dažādiem nosacījumiem uzdevumu pildīšanas laikā.

Iespēja doties uz nākamo EBEC Baltic 2018 jau pavisam drīz – 2017. gada rudens semestrī notiks Latvijas posms EBEC Riga 2017, kur komandas, kas iegūs pirmās vietas uzdevumu kategorijās - konstruēšana un situācijas analīze – iegūs tiesības doties uz nākamo posmu EBEC Baltic 2018, kur sacentīsies ar Baltijas valstu un Krievijas studentiem.

RTU studentu veidotā iekārta konstruēšanas uzdevuma kategorijā.