Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) sestdien 26. novembrī norisinājās Eiropas jauno inženieru sacensību “EBEC” (European BEST Engineering Competition) pirmā kārta “EBEC Riga 2016”, kurā piedalījās 19 komandas - RTU studentu un vidusskolēnu. Šogad uzvaru guva komandas “Jautrie pavāri” un “Adaptronisti”.

Par labāko kompānijas Fima atbalstītajā konstruēšanas kategorijā tika atzīta komanda “Jautrie pavāri” – Dāniels Ancāns, Tomass Pētersons, Kristiāns Slics un Rolands Ancāns. Aerodium atbalstītajā situācijas analīzes kategorijā vislabāko risinājumu atrada komanda “Adaptronisti”, kuras sastāvā bija Edijs Krēsliņš, Mārtiņš Ilgažs, Ervīns Gailums un Rihards Rieka.

Abas uzvarētāju komandas ir izcīnījušas iespēju pārstāvēt Rīgas Tehnisko universitāti Baltijas mēroga BEST (Board of European Students of Technology) inženieru sacensībās EBEC Baltic, kurās Latvijas studenti sacentīsies ar Lietuvas, Igaunijas un Krievijas labākajiem jaunajiem inženieriem par ceļazīmi uz Eiropas BEST inženieru sacensību finālu EBEC Final, kas norisināsies Brno, Čehijā.

Plecu pie pleca ar studentiem sacentās arī divas RTU Inženierzinātņu vidusskolas komandas. Komanda “Imaginārā vienība” - Kristiāns Križmanis, Rūdolfs Agris Stilve, Rūdolfs Umblejs un Jēkabs Leinis - studentu vidū ieguva otro vietu konstruēšanas kategorijā. Situācijas analīzes kategoriju pārstāvēja komanda “Skočs” - Roberts Pavlovskis, Elīna Elizabete Bicāne, Veronika Čače un Simona Granta. Skolēnu komandas kārtējo reizi pierāda, ka arī vidusskolās mācās zinoši un spējīgi jaunieši, kas spēj sacensties ar jau pieredzējušiem studentiem.

Vienpadsmit komandas sacentās kompānijas Fima atbalstītajā konstruēšanas kategorijā, kurā, izmantojot datora detaļas un rotaļlietu mašīnu, konstruēja modeli uzdevumam “Stāvvietu monitorings” - jāizstrādā sistēma, kas automašīnas vadītājam sniegtu informāciju par neaizņemto sstāvvietu lokāciju jau iebraucot autostāvvietu laukumā. Aerodium atbalstītajā situācijas analīzes kategorijā piedalījās astoņas komandas. Dalībnieki meklēja risinājumu Aerodium sastādītajam uzdevumam “Recirkulāra vēja tuneļa gaisa plūsmas radītā siltuma aizvadīšana”.

Jauno inženieru sacensības organizēja Eiropas tehnisko universitāšu studentu biedrība BEST (Board of European Students of Technology) lokālā grupa BEST-Riga . Īstenojot un pilnveidojot savus projektus, tā rūpējas par topošo inženieru interešu izglītību un karjeras atbalstu.

Pasākuma galvenie atbalstītāji – inteliģento inženieristisko risinājumu uzņēmums Fima, Aerodium un KIC InnoEnergy. Pasākumā dalībniekiem dažādus pārsteigumus sagādāja arī Gandrs, MyFitness, Xroom.lv, Pergale, Cannelle Bakery, RedBull, RTU peldbaseins un Late Night Munchies.