Šī gada vasarā, no 12. jūlija līdz 21. jūlijam, Rīgā satikās 32 jaunieši no Latvijas, Čehijas, Vācijas un Portugāles, lai piedalītos RTU studentu organizācijas BEST-Riga rīkotajā jauniešu apmaiņā „Orange Lifestyle”.

Jauniešu apmaiņas mērķis bija veicināt apzinīgu dzīvesveidu sabiedrības vidū, pievēršot uzmanību veselīgam, aktīvam dzīvesveidam, indivīda ietekmei uz vidi, kā arī materiālu atkārtotai pārstrādei un izmantošanai, tādējādi tiecoties uz ilgtspējīgu attīstību.

Pasākuma ietvaros tika veidota darbnīca, kurā dalībnieki dalījās ar otrreizējo materiālu efektīvas pielietošanas idejām. Rezultātā tika iegūtas auduma iepirkumu somas no krekliem, kartona krēsli, dažādi interjera elementi un pat praktiska PET pudeles slota. Izstāde ar izveidotajiem darbiem un to aprakstiem gan par izejmateriāliem, gan veidošanas gaitu ir apskatāma līdz septembra beigām Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes otrajā stāvā Dizaina tehnoloģiju institūta telpās. Šajās telpās studenti var arī mācīties izstādes tematikai līdzīgu studiju programmu "Materiālu tehnoloģija un dizains" ar specializācijām - apģērbu dizainā, tekstīliju dizainā, interjera dizainā un koka dizainā.

Izstādes darbus ir radījuši tehnisko universitāšu studenti no dažādām Eiropas universitātēm, cerot iedvesmot jauniešus padomāt un radīt praktiskas lietas, pirms izmest atkritumos izlietoto.

Viens no projekta mērķiem bija pievērst sabiedrības uzmanību apzinīgam dzīvesveidam un tam, cik patiesībā tas ir vienkārši - otrreizēji pārstrādāt atkritumus, ēst veselīgi, sportot un atpūsties dabā, kā arī pašiem stādīt koku stādus. Savus iespaidus dalībnieki apvienoja videomateriālā, kuru var aplūkot šeit. Īsfilmā attēlojām to, ka ikviena cilvēka darītais atstāj ietekmi uz apkārtējo cilvēku dzīvi un vidi - gan negatīvu, gan pozitīvu. Mēs aicinām piedomāt par to vien dažas minūtes dienā, lieki netērējot ūdeni, metot atkritumus speciālajās tvertnēs, nevis uz ielas, ikdienā ēdot organismam vērtīgu ēdienu, kā arī regulāri sportojot un atpūšoties kopā ar draugiem.

Latvijā projekts tika īstenots ar Eiropas Savienības programmas „Erasmus+” atbalstu. Projektu rīkoja RTU studentu organizācija BEST-Riga.

BEST-Riga ir viena no 95 studentu bezpeļņas organizācijas BEST (Board of European Students of Technology) lokālajām grupām, kuras ir izvietotas 33 Eiropas valstīs. BEST-Riga apvieno vairākus desmitus aktīvus un radošus RTU studentus. BEST darbojas jau 23 gadus, lai tehnisko zinātņu studentiem sniegtu iespēju pilnveidoties un attīstīties gan vietējā, gan starptautiskā līmenī.

Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.