Uzvaras laurus situācijas analīzes kategorijā plūc komanda "Four of a K" no Rīgas. Konsturēšana komanda "Labs jautājums" iegūst otro vietu.

Aprīļa beigās, 22. - 23.aprīlī, notika reģionālais inženieru sacensību raunds EBEC Baltic, kurā veiksmīgi piedalījas arī divas komandas no Latvijas, pārstāvot Rigas Tehnisko universitāti. Inženieru sacensību EBEC Riga uzvarētāji merojās spēkiem ar vēl 6 komandām no Baltijas valstīm un Krievijas un guva atzīstamus rezultātus. Case Study bet Situācijas analīzes kategorija komanda no Rīgas pārsteidza ar lieliskiem problēmrisinājumiem un ieguva 1. vietu un ceļazīmi uz sacensību pēdējo raundu - EBEC Final, kas augustā norisināsies Belgradā, Serbijā.

Pēc uzvaras lokālajā sacensību raundā EBEC Riga 2015/2016 divas komandas  “Four of a K” un “Labs jautājums” dēvās mēroties zināšanām un iemaņām uz Kauņu. Arī Kauņā uzdevumi tika dalīti pa kategorijām – situācijas analīze un konstruēšana.

Konstruēšanas kategorijā dalībniekus izaicināja no biroja printera radīt ideju, ko pielietot “smart house” jeb gudrās mājas radīšanā. Komanda no Rīga “Labs jautājums” – Lauris Pumpurs, Mārtiņš Zeidaks, Maris Brakovskis un Vladislavs Saiko,  pārsteidza ar žavesanas iekārtu apaviem un pastkastīti, kas ar gaismas signālu paziņo, ka ir pienācis pasts. Puišu veikums kopvērtējumā dēva tiem godalgoto otro vietu. Pirmā vieta tika puišiem no Lietuvas ar viņu izveidoto brokastu staciju, kas pēc modinatāja izslēgšanas automātiski uzsilda ūdeni kafijai un cep pankūkas.

Uzvaras laurus situacijas analīzē plūca tieši puiši no Rīgas – komanda “Four of a K” – trīs mehatronikas studenti Kristens Raščevskis, Krists Venterzutis, Krists Pētersons un matreiālzinātņu students Klāvs Stiprais, risinot uzņēmumu piedāvātās problēmsituacijas par ražošanas ķedes optimizāciju un virtuālās realitātes popularizešanu un pielietojumu. Puiši godam bija pelnījuši 1.vietu!

EBEC Baltic 2016 kopumā piedalījās 56 dalībnieki (14 komandas) no Krievijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas.

Apsveicam abas komandas ar uzrāditajiem rezultātiem inzenieru sacensibās EBEC Baltic un vēlam labu ceļavēju komandai “Four of a K”, kuriem priekšā talais ceļš uz sacensību finālu Belgradā.

Sakām paldies mūsu sadarbības partnerim “FIMA” par dalību lokālajās sacensībās EBEC Riga un BEST-Riga organizatoru komandai.

Vairāk informācija par BEST un EBEC: www.best.eu.org