EBEC Riga 2015/2016 ir RTU inženieru sacensības, kuras organizē BEST-Riga

"EBEC Riga 2015/2016" RTU inženieru sacensībās, nu jau trīspadsmitajās pēc kārtas, sacentās 128 RTU studenti, kopā sastādot 32 sacensību komandas! Sacensības "EBEC Riga" (European BEST Engineering Competition) norisinājās sestdien, 2015.g. 5. decembrī Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), kur tika noskaidrotas spēcīgākās komandas, kuras jau sacentīsies nākošajās sacensību kārtās.

Šogad uzvaras laurus plūca komandas “Labs jautājums”  un “Four of a K”. Abas uzvarētāju komandasir izcīnījušas uzvaru Latvijā un dosies uz sacenīsbu nākošo kārtu, kas norisināsies 2016. gada aprīlī Kauņā, Lietuvā - EBEC Baltic. Tur Latvijas studenti sacentīsies ar Lietuvas, Igaunijas un Krievijas labākajiem jaunajiem inženieriem par ceļazīmi uz Eiropas BEST Inženieru sacensību finālu, kas norisināsies 2016. gada vasarā Belgradā, Serbijā. Varam vēl minēt, ka sacensību izdevumi dalībniekiem tiek nodrošināti no BEST puses, daļēji atmaksājot ceļa izdevumus un pilnībā sedzot to uzturēšanos konkrētajā valstī, sacensību laikā bez maksas!

EBEC Riga 2015/2016 piedalījās 12 komandas situācijas analīzes kategorijā, kur dalībniekiem bija jāizstrādā atkritumu apsaimniekošanas risinājumu, lai Rīgas centra rajona iedzīvotājiem būtu nodrošināta iespēja šķirot atkritumus.Pārējās divdesmit komandas sacentās uzņēmuma “FIMA” atbalstītajā kostruēšanas kategorijā, parādot savas zināšanas arī uzņēmuma "FIMA" pārstāvjiem. Šeit dalībniekiem bija jāpielieto gan zināšanas, gan izdoma, lai radītu LED displeju un tā aizsarglīdzekli, kas pasargā no ārējo spēku ietekmes (izturētu līdz pat 20kg smagu krītošu svara ripu un imitētu lietu), un vienlaicīgi nodrošina efektīvu displeja darbību.

Par labāko konstruēšanas kategorijā tika atzīta komanda "Labs jautājums" – Lauris Pumpurs, Mārtiņš Zeidaks, Māris Brakovskis un Vladislavs Saiko. Viņu veidotais LED displeja un aizsarglīdzekļa dizains bija vissavdabīgākais, un komanda guva pelnīto atzinību no žūrijas.

Situācijas analīzes kategorijā vislabāko atkritumu šķirošanas risinājumu atrada komanda „Four of a K”, kuru sastāvā bija Kristens Raščevskis, Krists Venterzutis, Klāvs Stiprais un Krists Pētersons.

Jau septīto gadu plecu pie pleca ar studentiem sacentās arī četras vidusskolēnu komandas. Tika pārstāvēta Līvānu 2. vidusskola ar komandu “Spēks”, Smiltenes ģimnāzija ar “Melnā avs” un divas RTU inženierzinātņu vidusskolas komandas - “Trust me I’m an engineer” un “Karameles”.

Pasākuma galvenais atbalstītājs – inteleģento inženieristisko risinājumu uzņēmums FIMA, taču dalībniekiem dažādus pārsteigumus bija sagādājuši arī My Fitness, RTU Ķīpsalas peldbaseins, VOLVO ledus halle, RedBull, Kalna Smīdes, SIA «Atasco» , SIA «Elpa», One Touch, Cannelle Bakery, Medrull, Liepājas kafija, Mario un Tehniskās jaunrades nams Annas - 2.

EBEC Riga organizē RTU studentu organizācijas BEST-Riga!