Vasarā BEST-Riga rīko Izglītības forumu, kas pulcēs studentus un pasniedzējus no Eiropas tehniskajām universitātēm, kā arī internacionālus uzņēmumu pārstāvjus, lai diskutētu par inženierizglītības uzlabošanu.

No 2015. gada 23. līdz 31. jūlijam Rīgā tiks rīkots Izglītības forums jeb Event on Education “Let's cement the canyon! Removing the gap between university and profession” Projekta galvenā tēma ir atšķirības starp mācīšanas metodēm un profesionālajām prasmēm, mācību metodes un tālākizglītības attīstība.

Pasākuma mērķis ir dot ieguldījumu Eiropas Inženieru izglītības attīstībā, lai samazinātu atšķirību starp universitātē apgūtajām zināšanām, iemaņām un profesionālajām prasmēm, kuras nepieciešamas, jaunajiem inženieriem visā Eiropā, konkurējot darba tirgū. Izglītības foruma diskusiju rezultātus BEST Izglītības komiteja (BEST Education Commitee) izmantos, lai veidotu publikācijas un zinātniskos rakstus, kas tiks prezentēti ikgadējos Pasaules Inženieru Izglītības forumos (World Engineering Education Forum, WEEF), Eiropas Inženieru izglītības biedrības Gada konferencēs (The European Society for Engineering Education, SEFI Annual Conference), Eiropas Komisijas un citos pasākumos, lai palīdzētu veidot augsti attīstītas inženieru apmācību programmas, darbības scenārijus un ieteikumus, paverot plašas iespējas jaunajiem inženieriem visā Eiropā.

Pasākumā piedalīsies prof. Giuliano Augusti, Eiropas Inženierizglītības akreditācijas tīkla (European Network for Accreditation of Engineering Education, ENAEE) prezidents (2006-2012), prof. Ana Lucas no Lisabonas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes zinātņu prorektors Tālis Juhna un studiju prorektors Uldis Sukovskis, RTU lektore Jolanta Priede, Latvijas Universitātes asociētais profesors Andris Broks, Kuhn Nagel IT centra menedžeris Kirill Linnik no Igaunijas, kā arī Latvijas un Eiropas inženierzinātņu studenti, vietējo un starptautisko uzņēmumu pārstāvji.

Starptautisko izglītības forumu atbalsta RTU, un tam piešķirta UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas patronāža, kas apliecina pasākuma augsto kvalitāti un nozīmi Eiropas inženieru izglītības attīstībā.
Ar patīkamām dāvanām un gardu produkciju Izglītības forumu atbalsta Ariols, Bowlero sporta un atpūtas centrs, Canelle bakery, Elpa, Hanzas maiznīca, Herkuless, Pergale, Red Bull, Skrīveru saldumi un Zelta Zaptes, ZS Galiņi, A/S Rīgas Piensaimnieks, A/S Dobeles Dzirnavnieks, Balticovo.