Šogad EBEC Riga piedalījās un plūca laurus Skolēnu Inženieru sacensību uzvarētāji Rīgas Klasiskās ģimnāzijas komada "Pipari" un Tehniskā jaunrades nama "Annas 2" komanda

28. februārī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā kopā sanāca vairāk nekā 100 Latvijas erudītākie un atraktīvākie tehnisko specialitāšu studenti, kuru vidū bija arī 2 aizrautīgas skolēnu komandas, kas plecu pie pleca ar studentiem cīnījās par jaunā inženiera titulu divās sacensību kategorijās - Konstruēšana un Situācijas analīze.

Lai veicinātu tehnisko zinātņu popularitāti arī vidusskolēnu vidū, jau piekto gadu, EBEC Riga līdzās studentiem sacentās arī vidusskolēni, kas Skolēnu Inženieru Sacensībās guvuši pirmo vietu, tātad arī iespēju doties uz EBEC Riga, lai pārbaudītu savas prasmes un sacenstos ar studentiem.

Konstruēšanas kategorijā dalībniekiem, izmantojot ierobežotus laika un materiālu resursus, bija jāuzkonstruē SIA “FIMA” radītais uzdevums - izveidot gaisa filtra un ventilatora rotora prototipus, kuriem kopīgi darbojoties ventilācijas sistēmā ir jānodrošina kanēļa efektīva filtrācija, taču tā, lai saglabātu sistēmā maksimālu gaisa plūsmu. Skolēnu komanda "Pipari"Maksims Borodins, Marks Gajevskis, Maksims Kušiničevs, Ņikita Zdažinskis - no Rīgas Klasiskās ģimnāzijas, pārsteidza žūriju ar to, ka vienīgie bija iedomājušies par kabatas tipa filtra izveidi un radīja efektīvāko gaisa filtru, kas komandu kopēju rezultātu summā pacēla līdz godalgotajai otrajai vietai.

Situācijas analīzes kategorijā  Tehniskā jaunrades nama "Annas 2" Skolēnu komanda "Gudrais četrinieks" ieguva godalgoto trešo vietu. Komandu pārstāvēja Māris Brakovskis, Vladislavs Korpeikins, Vladislavs Saiko, Mārcis Kampe. Analizējamās situācijas pamatā bija katastrofa vienā no Ventspils Naftas termināla lielākajiem rezervuāriem. Mērķis bija radīt  operatīvu un precīzi izstrādātu rīcības plānu, kas ietver pilsētas iedzīvotāju evakuāciju, katastrofas un tās seku mazināšanu, kā arī iespējamo risku novēršanu.

BEST-Riga saka paldies skolotājiem Sergejam Bratarčukam un Laurim Pumpuram, par to, ka ziedoja savu brīvo sestdienu, lai kopā ar Skolēnu Inženieru sacensību uzvarētāju komandām dotos uz EBEC Riga un veicinātu vidusskolēnu interesi par inženierzinātnēm.

Sacensības tiek organizētas Jauniešu studijas "BaMbuss" iniciatīvas "Jauniešu Inženieru sacensības" ietvaros. Projekts "Kopīga rītdiena" (Nr. 2012.EEZ/PP/1/MAC/160), projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija

EBEC Riga 2015 galvenie atbalstītāji: Rīgas Tehniskā universitāte un kategorijas partneris SIA “FIMA”, pasākuma informatīvais partneris: KIC InnoEnergy, KPMG un Regional Environmental Center.

Sacensību atbalstītāji, kas parūpējās par dalībnieku enerģiju un iepriecināja ar balvām: Ariols, Hanzas Maiznīca, Zelta Zaptes, Elpa, MATSS, Sofrost, Pacho Music Cafe, Red BullOneTouch, Aldaris, Kalna Smīdnes, Kronis, Fazer, Ilustrētā Zinātne, RTU Ķīpsalas peldbaseins.

EBEC Riga 2015 patrons: UNESCO Latvijas Nacionālā komisija.

Sacensību mājaslapa: http://sacensibas.rtu.lv/