EBEC Riga Inženieru Sacensībās tika noskaidrotas labākās, radošākās un enerģiskākās jauno inženieru komandas - “RECTO” un “Nobēlijs”

28. februāri Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) telpās norisinājās divpadsmitās RTU BEST Inženieru Sacensības jeb EBEC Riga (European BEST Engineering Competition), kurās tika noskaidrotas atjautīgākās, radošākās un enerģiskākās jauno inženieru komandas - “RECTO” un “Nobēlijs”.

Konstruēšanas kategorijā par veiksmīgāko komandu tika atzīta “RECTO” -  Ernests Šteinbergs, Niklāvs Barkovskis, Ingus Raudiņš, Reinis Kozuliņš.  Komanda veiksmīgi izpildīja uzņēmuma SIA “FIMA”- Baltijas reģiona inteliģento inženiertehnisko risinājumu integratora - izstrādāto uzdevumu, kas bija  saistīts ar vienu no uzņēmuma darbības jomām - tīro telpu risinājumi.  Dalībniekiem, izmantojot ierobežotus laika un materiālu resursus, bija jāuzkonstruē noteiktiem kritērijiem atbilstoša gaisa filtra un ventilatora rotora prototipi, kuriem kopīgi darbojoties ventilācijas sistēmā ir jānodrošina kanēļa efektīva filtrācija, nodrošinot maksimālu sistēmas gaisa plūsmu. Uzvarētāju komanda par salīdzinoši zemām izmaksām izveidoja  konkurētspējīgu inženiertehnisku risinājumu, iegūstot augstāko vērtējumu 20 komandu konkurencē.

Otro vietu ieguva komanda "Pipari" (skolēnu komanda) - Maksims Borodins, Marks Gajevskis, Maksims Kušiničevs, Ņikita Zdažinskis - no Rīgas Klasiskās ģimnāzijas. Skolēni radīja efektīvāko gaisa filtru, kas komandu kopēju rezultātu summā pacēla līdz šai augstajai pozīcijai.

Trešā vieta tika piešķirta komandai "Nikolajs 2.0" - Viesturs Rīdiņš, Armands Rudušs, Toms Lemeševskis, Arturs Liepiņš, kas testa rezultātos daudz neatpalika no laureātiem.

Uzņēmuma SIA “FIMA” simpātiju  balvu par profesionālāko risinājuma izpildījumu ieguva komanda  "Brain Busters" - Vitālijs Oļševskis, Ēriks Vārna, Didzis Lāpsa, Martiņš Goldbergs.

Situācijas analīzes kategorijā augstāko vērtējumu 7 komandu konkurencē ieguva “Nobēlijs” – Normunds Eliņš, Roberts Gotlaufs, Edgars Lielāmurs, Linards Jukmanis.  Dalībniekiem bija jārod konceptuāls risinājums vienai no drošības inženierijas pamatproblēmām - cilvēku drošība. Analizējamās situācijas pamatā bija katastrofa vienā no Ventspils Naftas termināla lielākajiem rezervuāriem. Mērķis bija radīt  operatīvu un precīzi izstrādātu rīcības plānu, kas ietver pilsētas iedzīvotāju evakuāciju, katastrofas un tās seku mazināšanu, kā arī iespējamo risku novēršanu. Uzvarētāju komanda minētajai problēmsituācijai bija izstrādājusi visprecīzāko un visdetalizētāko risinājumu, kas arī nodrošināja pelnītu uzvaru šajā kategorijā.

Godpilnajā otrajā vietā ierindojās komanda "Mehatroni" - Gints Grasis, Ralfs Feņuks, Elvis Čops, Deniss Zinkevičs. Trešo vietu ieguva skolēnu komanda  "Gudrais četrinieks" (skolēnu komanda) - Māris Brakovskis, Vladislavs Korpeikins, Vladislavs Saiko, Mārcis Kampe.

Abas uzvarētāju komandas ir izcīnījušas iespēju pārstāvēt Rīgas Tehnisko universitāti Baltijas BEST Inženieru Sacensībās (EBEC Baltic), kas norisināsies 2015. gada maijā Tallinā, Igaunijā. Tur Latvijas studenti sacentīsies ar Lietuvas, Igaunijas un Krievijas labākajiem jaunajiem inženieriem par ceļazīmi uz Eiropas BEST Inženieru sacensību finālu, kas norisināsies 2015. gada augustā Porto, Portugālē.

Jau piekto gadu  Inženieru Sacensībās līdzās studentiem sacentās arī vidusskolēni, kas bija ieguvuši uzvaru atlases kārtā. Šogad tās bija Tehniskā jaunrades nama "Annas 2" komanda “Gudrais četrinieks”, pavadošais skolotājs Lauris Pumpurs; un Rīgas Klasiskās ģimnāzijas skolēnu komanda "Pipari", kurus piedalīties iedrošināja skolotājs - Sergejs Bratarčuks. Abas komandas godam parādīja savas prasmes un abās kategorijās bija pirmajā trijniekā.

Sacensībās piedalījās arī īpašo viesu komanda, kurā startēja sabiedrībā pazīstami cilvēki – mūziķis un TV raidījumu vadītājs Valters Frīdenbergs, velosipēdu restaurācijas darbnīcas īpašnieks Toms Ērenpreiss, kā arī gleznotāja un Miss Universe Latvija 2005 Ieva Kokoreviča.

Pasākuma laikā norisinājās arī Apaļā galda konference, kurā pārstāvji no Rīgas Tehniskās universitātes, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, BEST-Riga, RTU SP un sacensību galvenajiem atbalstītājiem SIA “Fima” un KIC InnoEnergy  diskutēja par mūsdienu aktuālām problēmām attiecībā uz studentu, uzņēmumu un universitātes savstarpējo sadarbību.

Pasākuma organizatori BEST-Riga saka paldies EBEC Riga 2015 galvenajiem atbalstītājiem: Rīgas Tehniskajai universitātei un kategorijas partnerim SIA “FIMA” , kā arī pasākuma informatīvajam partnerim: KIC InnoEnergy, KPMG un Regional Environmental Center.

Sakām paldies arī pārējiem sacensību atbalstītājiem, kas parūpējās par dalībnieku enerģiju un iepriecināja ar balvām:  Ariols, Hanzas Maiznīca, Zelta Zaptes, Elpa, MATSS, Sofrost, Pacho Music Cafe, Red Bull, OneTouch, Aldaris, Kalna Smīdnes, Kronis, Fazer, Ilustrētā Zinātne, RTU Ķīpsalas peldbaseins.

EBEC Riga 2015 patrons: UNESCO Latvijas Nacionālā komisija.

Sacensību mājaslapa: http://sacensibas.rtu.lv/