EBEC Riga 2015. gadā norisinās jau 12 reizi. Studenti sacentīsies 2 kategorijas – situācijas analīze un konstruēšana. Nenokavē un piesakies līdz 25.februārim

28. februārī Rīgas Tehniskās universitātes telpās Kaļķu ielā 1, Lielajā aulā un Mazajā zālē, norisināsies BEST-Riga rīkotās inženieru sacensības EBEC Riga 2015.

EBEC jeb European BEST Engineering Competition tulkojumā no angļu valodas nozīmē: Eiropas BEST Inženieru Sacensības. Šādas sacensības norit visur Eiropā un EBEC Riga 2015 ir posms, kur tiek noskaidrota labākā komanda gan Situācijas analīzes, gan Konstruēšanas kategorijās Latvijā.

Pēc EBEC Riga uzvarētāju komandas pārstāvēs Latviju EBEC Baltic jeb Baltijas Reģionālajās Inženieru sacensībās, kas šogad noritēs Tallinā, Igaunijā no 15. līdz 18. maijam. Savukārt uzvarētāji Baltijas Reģionālajās sacensībs dosies uz Porto, Portugālē, Augusta pirmajā nedēļā, lai cīnītos ar Eiropas veiksmīgākajām un prasmīgākajām jauno inženieru komandām. EBEC Riga uzvarētājiem galvenajā balvā ir brauciens uz sacensību otro kārtu Tallinā, kur tiks nodrošināta dzīvošana un ēdināšana.

Lai piedalītos EBEC Riga ir nepieciešama komanda 4 cilvēku sastāvā. Nākamais solis ir izlemt kurā no kategorijām vēlaties piedalīties. Situācijas analīze ir kategorija, kurā biežāk startē komadas ar stipru loģisko un inovatīvo domāšanas stilu, cenšoties rast risinājumu kādai kontrētai un reālai problēmai. Nereti ekonomikas fakultātes studenti šo kategoriju uzskata par savu lauciņu. Savukārt konstruēšanas kategorijā piedalās studenti, kam patīk savas teorētiskās zināšanas pielietot praktiski un, ar ierobežotajiem resursiem, dzīvē realizēt dažādas ierīces.

Piesakies un aizpildi anketu ŠEIT

Vairāk informācija: sacensibas.rtu.lv

Līdzās studentiem EBEC Riga piedalīsies arī divas Latvijas vidusskolēnu komandas - "Pipari" no Rīgas Klasiskā ģimnāzijas  un komanda "Gudrais četrinieks" no Tehniskās jaunrades nama "Annas 2".

Savukārt, lai pierādītu, ka ikvienā no mums mīt inženieris un padarītu sacensības aizraujošākas, jau ceturto gadu pēc kārtas tiek veidota arī slavenību komanda, kuru šogad veidos mūziķis un TV raidījumu vadītājs Valters Frīdenbergs, TV raidījumu vadītāja Ketija Dombrovska, velosipēdu restaurācijas darbnīcas īpašnieks Toms Ērenpreiss, kā arī  basketbolists Sandis Valters un glezotāja un Miss Universe Latvija 2005 Ieva Kokoreviča.

Atbalstītāji:

Kā jau katru gadu, arī šogad EBEC Riga atbalstītājs ir Rīgas Tehniskā universitāte, kas veicina jauno inženieru izaugsmi ne tikai laboratorijās, bet arī ārpus lekciju aktivitātēs.

Patrons jau trešo gadu pēc kārtas: UNESCO

Kategorijas atbalstītājs: FIMA - Par EBEC Riga atbalstītājiem šogad jau 4. reizi ir kļuvusi FIMA, kas dod savu artavu konstruēšanas sacensību  uzdevuma izstrādē.

Informatīvais atbalstītājs: KIC Inno Energy, KPMG, Regional Environmental Center

Sacensības atbalsta: BaMbuss, Durex, Aldaris, Ariols, Hanzas maiznīca, Zelta Zaptes, SIA Elpa, SIA MATSS, sofrost.lv, Pacho Music Cafe, RedBull, Kalna Smīdnes, SIA Kronis, Fazer, Ilustrētā Zinātne, RTU Ķīpsalas peldbaseins.